Ще раз про електронну систему eHealth eHealth

0

04.09.2017

eHealth – електронна система, що має зібрати в собі актуальні та достовірні дані про всіх пацієнтів, лікарів та медичних закладів в Україні. Аналіз цих даних дозволить оцінити ефективність витрат на охорону здоров’я та шляхи підвищення ефективності медичних послуг. Стане зрозумілим, приміром, скільки держаний бюджет виділяє коштів на кожного громадянина України, за на одну людину гроші не виділяють двічі.

Глобальна мета системи eHealth – підвищити якість та ефективність медичних послуг та збільшити тривалість життя українців.

Ключовими властивостями системи є конфіденційність, достовірність та доступність даних. eHealth забезпечуватиме безпечний обмін інформацією між різними медичними інформаційними системами. В майбутньому це дозволить запровадити для кожного українця єдину електронну медичну картку.

Система eHealth – це державний центральний компонент та переферійні приватні компоненти. Центральний державний компонент є точкою об’єднання медичних інформаційних систем за допомогою АРІ і є невидимим для кінцевих користувачів – лікарів, пацієнтів, управлінців. Переферійний компонент представлений приватними медичними інформаційними системами, що приєднались до системи eHealth. Саме через них користувачі співпрацюватимуть з системою eHealth. 

Всі приватні інформаційні системи, що отримали доступ до системи eHealth перевірені на відповідність технічним вимогам та вимогам безпеки. Вони безкоштовно надають гарантований пакет електронних сервісів та представлені у відповідному розділі сайту eHealth.

eHealth не виділяє та не рекомендує жодну з приєднаних медичних інформаційних систем і відкрита для інтеграції з будь якими рішеннями, що відповідають технічним вимогам та вимогам безпеки. Користувачі можуть вільно обрати, яке з представлених програмних рішень є найбільш зручним, тим часом, як гарантований пакет електронних сервісів – однаковий та безкоштовний.

Систему eHealth впроваджує Проектний офіс. Його співпраця з Міністерством Охорони Здоров’я погоджена у відповідному Меморандумі. За промислову експлуатацію eHealth буде відповідати спеціально створене з цією метою державне підприємство. 

Впровадження eHealth спочатку обійме первинну ланку. Система забезпечить електронний супровід реформи фінансування охорони здоров’я в Україні, а саме – реєстрацію та підписання декларацій. На наступних етапах eHealth дозволить формувати електронні рецепти, направлення до лікарів-спеціалістів, записувати пацієнтів на прийом, надсилатиме сповіщення, результати аналізів. Подальший розвиток системи забезпечить впровадження єдиної електронної медичної картки для кожного українця.