Проектний офіс передав МОЗ систему eHealth eHealth

0

06.02.2018

В понеділок, 5 лютого, відбулася передача майнових прав інтелектуальної  власності від громадськості до МОЗ. Тепер за подальшу розробку та впровадження eHealth відповідатиме МОЗ, для чого в грудні 2017 року було створено ДП «Електронне здоров’я». Інші документи, що необхідні для того, аби формально завершити передачу eHealth від міжнародних донорських організацій державі, будуть підготовані та підписані найближчим часом.

Система eHealth працює в тестовому режимі з вересня 2017 року, коли стало технічно можливо зареєструвати у системі медичний заклад, лікарів, а також ввести дані декларацій пацієнтів. Після прийняття Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та створення Національної служби здоров’я, держава зможе оплачувати лікарю за кожного пацієнта, а пацієнт отримає гарантовані державою безкоштовні медичні послуги. Так eHealth допоможе реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом».  Крім того, в системі eHealth на центральному компоненті розроблений функціонал для підтримки програми «Доступні ліки». 

Уляна Супрун подякувала команді Проектного офісу і зазначила, що ця робота стала прикладом не лише того, як у стислі терміни розробити важливий для держави IT-продукт. Найголовніше, що при цьому були дотримані ті принципи та цінності, які громадськість, держава та бізнес декларували на початку роботи над проектом, під час підписання спільного Меморандуму. «Ми дуже чекаємо, коли eHealth запрацює не в тестовому режимі, й в роботі лікаря зможе бути менше паперів і більше пацієнта. Ми вдячні і багато навчилися у співпраці з вашою командою, і  ви створили дійсно унікальну річ», –  додала в.о. Міністра охорони здоров’я. 

 «Проектний офіс eHealth за підтримки донорів розробив той функціонал, який був необхідний Міністерству охорони здоров’я для старту медичної реформи. Нам вдалось запропонувати таку архітектуру  і програмні компоненти, що дозволять надалі розробляти повноцінну eHealth систему в Україні з мінімальними витратами. Це підтверджується результатами технічної оцінки, яка була здійснена незалежним експертом на прохання Міністерства. Експерт зробив однозначний висновок про відповідність запропонованого рішення заявленим характеристикам та підписаному Меморандуму, а MVP eHealth рекомендується до введення в експлуатацію без подальших застережень. Отже, від сьогодні Проектний офіс при ТІ Україна припинить свою діяльність, але деякі члени команди продовжать підтримувати eHealth до остаточної передачі знань команді МОЗ та новоствореного ДП», – коментує Юрій Бугай, керівник Проектного офісу eHealth.

Розробку MVP* Національної системи охорони здоров’я координував Проектний офіс, створений громадськими організаціями Transparency International Ukraine та Всеукраїнська мережа ЛЖВ. Фінансування здійснювалось коштом міжнародних донорів –  урядів США та Канади, Глобального Фонду та інших. 

* MVP –  minimum viable product, мінімально життєздатний продукт