Реєстрація

Експерт з Литви ділився досвідом з командою Проектного офісу

14.11.2017

14 листопада 2017 року команда Проектного офісу організувала та провела зустріч з експертом із Литви Šarūnas Narbutas. Šarūnas довгий час займав посаду політичного радника Президента Литовської Республіки. Експертиза литовського посадовця є тим більш цікавою, враховуючи, що система охорони здоров’я в цій країні вважається однією з найрозвиненіших у Східній Європі, в тому числі завдяки впровадженню ефективної електронної системи.

На зустрічі команда eHealth презентувала експерту з Литви розроблений MVP та коротко розповіла про поточні завдання розробки та плани подальшого розвитку електронної системи  охорони здоров’я. Також було обговорено чимало питань щодо того, яким чином функціонує система реєстрації та фінансування лікарських установ та лікарів у Литві, адже в них також фінансування йде за принципом капітаційної ставки. Наступний блок для обговорення був присвячений впровадженню електронного рецепту, особливостям списання ліків та межам доступу до інформації про пацієнта.

Šarūnas Narbutas наголосив, що технічно всі e-health системи є досить схожими, різниця більше в політиці, яку провадить державний орган-регулятор (Міністерство охорони здоров’я чи ін.) та які правила він встановлює.

За словами Šarūnas Narbutas, створення e-health системи у Литві розпочалось близько 20 років тому і триває й досі. Але план впровадження електронної системи охорони здоров’я, який було розпочато в Україні, а саме: першочергове заведення до системи даних про медичний заклад, лікаря та пацієнта, є найбільш раціональним та ефективним. Також обговорювались питання щодо реалізації он-лайн запису до лікаря, вартість розробки та ефективність впровадженння. 

Міжнародний досвід є вкрай важливим для розробки системи e-health в Україні, оскільки це - можливість підсилити свою експертизу, звіритись з кращими міжнародними практиками та будувати свою стратегію з врахуванням їхнього досвіду. Саме тому команда Проектного офісу планує продовжувати співпрацю з експертами з Ізраїлю, Канади та інших країн. Ми вдячні нашим донорам і партнерам за підтримку та активну участь у проекті реалізації e-health в Україні.

Підписатися на новини