Підписатися на новини
Реєстрація

Як отримати ЕЦП


ЯК ОТРИМАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС?

 

Для того, щоб ввести дані в об’єднану систему eHealth, необхідно буде зареєструвати заклад (суб’єкт господарювання) та безпосередньо лікаря (фізичну особу). Для підтвердження реєстрації потрібен ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП), виданий Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК). 

 

Що таке електронний цифровий підпис і навіщо він потрібен?

 

Правовий статус ЕЦП визначено Законом України «Про електронний цифровий підпис» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/852-15). ЕЦП ідентифікує підписувача, а також підтверджує цілісність підписаних даних (тобто відсутність жодних змін, внесених після накладання підпису). ЕЦП накладається за допомогою закритого (особистого) ключа та перевіряється за допомогою відкритого (публічного) ключа.

 

Хто з працівників закладу має отримати ЕЦП для роботи з об’єднаною системою eHealth?

Для реєстрації закладу як суб’єкту господарювання, постачальника медичних послуг, важливим є наявність ЕЦП у керівника закладу, офіційного підписанта цього суб’єкту господарювання. Наприклад, головний лікар ЦПМСД для реєстрації свого закладу має використовувати ЕЦП юридичної особи, який йому було видано як керівнику закладу. 

Для подальшої роботи з системою eHealth важливим є отримання ЕЦП головним бухгалтером, керівником або представником відділу кадрів, які працюватимуть з системою; лікарями первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри), які підписуватимуть декларації з пацієнтами

 

Хто видає ключі ЕЦП?

Ключі ЕЦП можна безкоштовно отримати від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС). Існують також інші акредитовані центри сертифікації ключів, які надають такі послуги на комерційній або іншій основі. 

 

Об’єднана система eHealth перш за все забезпечує підтримку формату ключів ЕЦП, виданих АЦСК ІДД ДФС, а також АЦСК органів юстиції України, АЦСК «Україна», АЦСК ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК». Сумісність системи з ключами ЕЦП, виданими іншими центрами сертифікації, постійно перевіряється. Після завершення тестування інформація про сумісність або несумісність ключів буде доступна на сайті проектного офісу eHealth у розділі "Як отримати ЕЦП" (http://ehealth-ukraine.org/). 

 

Нижче наведено інформацію щодо процедури отримання ключів ЕЦП від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України. Повністю ця інформація доступна на сайті АЦСК ІДД ДФС (http://acskidd.gov.ua).

 

Який ЕЦП потрібно отримати? 

 

Якщо у Вас вже є ключ ЕЦП, який Ви (як фізична чи юридична особа) використовуєте для звітності до ДФС, його можна використовувати і для підпису інформації у об’єднаній системі eHealth. 

При цьому для фізичних осіб немає значення, чи був отриманий ключ просто для фізичної особи, фізичної особи-підприємця чи самозайнятої особи. Для закладів (суб’єктів господарювання) необхідно отримати ключ відповідної юридичної особи чи фізичної особи - підприємця. 

Якщо такі ключі від ДФС вже наявні, отримувати окремий ключ для eHealth не потрібно. Якщо такого ключа ще немає, його потрібно отримати.

 

Скільки коштує отримати ЕЦП?

 

Отримання електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД ДФС є безкоштовним

 

Яка послідовність дій для отримання ЕЦП? 

 

  1. Попередньо підготувати усі необхідні реєстраційні форми, оригінали та копії документів, необхідних для реєстрації, та електронні носії (з'ємні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD тощо). Деталі (https://acskidd.gov.ua/r_kor) для: 

  1. Знайти найближче представництво АЦСК ІДД ДФС. Ви можете звернутись до будь-якого найближчого центру, незалежно від вашого місця реєстрації чи місця податкового обслуговування. Адреси центрів можна знайти за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts

  2. З’явитися в Центр з необхідними формами, документами та чистими електронними носіями інформації̈ (з'ємні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD тощо) з розрахунку – по одному на ключ.

  3. З допомогою фахівців представництва АЦСК ІДД ДФС сформувати ключі, записати їх на електронні носії̈ та отримати інструкції̈ з використання.

  4. Після отримання ключів ЕЦП ви можете вводити дані у об’єднану систему eHealth.

 

Чи можу я отримати ЕЦП, якщо я не є юридичною особою чи фізичною-особою підприємцем?

 

Так. Отримати ЕЦП в АЦСК ІДД ДФС можуть: юридичні особи, філії та представництва юридичної особи, фізичні особи – підприємці, фізичні особи, самозайняті особи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності.

 

Що потрібно мати, аби отримати ЕЦП?

 

Для отримання ЕЦП у найближчому Центрі сертифікації ключів необхідно мати заповнені форми реєстраційних документів, оригінали та копії документів, необхідних для реєстрації, та електронні носії (з'ємні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD тощо).

 

Слід зауважити, що кожен особистий ключ підписувача повинен бути записаний на окремий носій інформації. Наприклад, представнику юридичної особи необхідно мати при собі три носії інформації (для ключів директора, бухгалтера та електронної печатки).

 

Для перегляду форм реєстраційних документів та зразків їх заповнення, переліку документів, необхідних для реєстрації, та інших деталей, потрібно перейти за посиланням http://acskidd.gov.ua/r_kor та обрати відповідну категорію.

 

Скільки часу займає отримати ЕЦП в АЦСК ІДД ДФС? 

 

За наявності усіх необхідних документів і носіїв, загальний час отримання ЕЦП залежить від черги у представництві АЦСК ІДД ДФС. Безпосереднє формування та запис ЕЦП на електронний носій займає не більше 5 хвилин.

 

 

Як виглядає та у якому вигляді видається ЕЦП?

 

Під час процедури формування ЕЦП генерується пара з відкритого та закритого ключів, які відповідають один одному. Відкритий ключ потрібен для перевірки автентичності цифрового підпису, і розміщується на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС. Знайти сертифікат відкритого ключа можна за посиланням http://acskidd.gov.ua/certificates-search. 

 

Закритий (особистий) ключ ЕЦП записується на носій, який видається підписувачу. Це спеціальний файл, і побачити його у списку файлів можна лише якщо у налаштуваннях папок носія активовано режим відображення прихованих файлів.

 

Підписувач має також запам’ятати пароль для доступу до свого особистого ключа. Цей пароль буде потрібно вводити під час накладання підпису. 

 

Будьте уважні! У випадку втрати пароля, відновити його неможливо, і доведеться отримувати нові ключі ЕЦП!

  

Який термін дії отриманого ЕЦП?

 

Строк чинності ЕЦП становить 2 (два) роки з моменту їх формування.

Якщо у вас вже наявний ЕЦП від АЦСК ІДД ДФС варто переконатись чи він досі чинний. 

  

Чи може хтось інший сходити у АЦСК ІДД ДФС і отримати для мене ЕЦП?

 

У разі неможливості особистої присутності заявника в АЦСК ІДД ДФС, він може бути представлений довіреною особою. У цьому випадку заявник надає оригінал та копію нотаріально посвідченої довіреності з відповідними повноваженнями. 

Працівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності (далі- Працівник) генерація ключів за довіреністю не дозволяється. 

  

Куди звертатись за допомогою для оформлення ЕЦП?

 

У разі виникнення питань щодо реєстрації та отримання ЕЦП від АЦСК ІДД ДФС ви можете надіслати їх на електронну адресу [email protected]зателефонувати до АЦСК ІДД ДФС за номером (044) 284-00-10 або звернутись до представництва у вашому регіоні. Контакти представництв доступні за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts

 

Допомогу щодо оформлення ЕЦП від інших Атестованих центрів сертифікації ключів (http://czo.gov.ua/ca-registry) необхідно шукати на сайті відповідного центру.