Підписатися на новини
Реєстрація

Інструкція з реєстрації закладу

Шановні керівники медичних закладів, щиро вітаємо вас від імені Проектного офісу eHealth!


Як ми вже повідомляли, задля супроводу реформи фінансування первинної ланки, Міністерством охорони здоров’я за координації Проектного офісу eHealth створюється електронна система охорони здоров’я - система eHealth.

Система eHealth складається з центрального державного компоненту, де зберігаються основні дані про користувачів, та зовнішнього компоненту, що доступний кінцевим користувачам і надає їм можливість для введення та отримання даних з центрального компоненту. Зовнішній компонент представлений багатьма програмними рішеннями від приватних медичних інформаційних систем, що приєднались до eHealth. Центральний компонент є точкою об’єднання цих програмних рішень.

Всі системи безкоштовно погодились надавати перший гарантований пакет електронних сервісів. Він включає можливість:

  • реєстрації закладу з надання первинної медичної допомоги;

  • реєстрації лікарів первинної ланки (сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів);

  • реєстрації декларацій між лікарями первинної ланки та пацієнтами;

  • формування відповідних звітів.

Реєстрація закладу з надання первинної медичної допомоги - перший крок для роботи в системі eHealth.

Згідно з концепцією реформи фінансування сфери охорони здоров’я, до реєстрації запрошуються всі суб’єкти господарювання, які офіційно можуть надавати первинну медичну допомогу - бюджетні та приватні, юридичні особи та фізичні особи-підприємці.

Реєстрація в системі eHealth відбувається через програмні рішення приватних медичних інформаційних систем. Всі медичні інформаційні системи, які приєдналися до eHealth, співпрацюють з центральним державним компонентом, відповідають технічним вимогам та вимогам безпеки, надають однаковий гарантований пакет електронних сервісів та погоджуються надавати його безкоштовно.

Перелік медичних інформаційних систем, які вже приєдналися до eHealth, ви можете побачити на сайті: https://www.ehealth-ukraine.org/reyestraciya.

Медичний заклад реєструється керівником закладу, який є його офіційним підписантом згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).

Для проходження реєстрації керівнику закладу, офіційному підписанту, необхідно мати:

  • доступ до комп’ютера та інтернету;

  • дані з офіційних документів закладу (ЄДРПОУ та КВЕДи, акредитація, ліцензія);

  • дані документів, що посвідчують особу керівника (паспорт, ІПН);

  • електронний цифровий підпис (ЕЦП) як керівника цього закладу (юридичної особи);

  • робочу адресу електронної пошти;

  • номер телефону, бажано мобільний.

Після вибору програмного рішення від однієї з медичних інформаційних систем, розпочинається процес реєстрації закладу, який полягає у заповненні відповідних полів.

Наприкінці реєстрації керівник закладу накладає свій електронний цифровий підпис як керівника закладу, таким чином підтверджуючи достовірність введених ним даних та зберігаючи їх цілісність. Після цього дані надсилаються у систему eHealth.

Введені під час реєстрації дані перевіряються: спочатку співставляються з даними накладеного ЕЦП, потім перевіряються на відповідність кодів КВЕД для надання первинної медичної допомоги, після чого перевіряються на достовірність введений код ЄДРПОУ та ім’я керівника, офіційного підписанта.

Після успішної перевірки на вказану під час реєстрації адресу електронної пошти керівника надійде лист з повідомленням про успішну реєстрацію закладу та запрошенням працювати в системі eHealth. Необхідно буде перейти за посиланням у листі для завершення створення облікового запису керівника закладу у системі eHealth.

Після створення облікового запису, заклад та керівник з’являться в системі eHealth, а трохи згодом і на відповідній карті закладів, що приєднались до реформи.

Протягом 2017 року система eHealth знаходитиметься в режимі пілотування, тому рішення про реєстрацію в системі eHealth є добровільним і залежить лише від самого закладу.

З 19 червня, за перші 10 днів роботи eHealth в пілоті, до системи вже приєднались 57 медичних закладів з різних куточків України: від села Грушів до Києва. Заохочуємо і вас зареєструвати ваш медичний заклад та приєднатися до пілоту системи eHealth.