Підписатися на новини
Реєстрація

API

Система eHealth передбачає поєднання зусиль держави та бізнесу. Держава, перш за все, має гарантувати рівні правила гри на ринку та безпеку даних. Бізнес же має надавати сервіс, працюючи на рівних умовах з пацієнтами, лікарями, аптеками і т.д. Вже у розробці першого продукту НЕ передбачено розробку “державного” інтерфейсу, яким змушені будуть користуватися всі. 

Чому ми віримо саме в такий шлях? 

В Україні так чи інакше вже існує ринок розробників МІСів, вони встановлені в лікарнях, лікарі вже до них звикли та знають як користуватися. І тут зараз поки не принципово наскільки поширеною є ця практика серед комунальних та приватних лікарень. Принциповим є те, що цей ринок вже існує. Метою нашого проекту є не знищити його, а сприяти розвитку та підтримати один одного. 

Наш шлях, коли "держава" розробляє “бек-енд” частину eHealth та визначає API, а отже, мову спілкування центрального (державного) та периферійного (розробники МІСІв) компонентів системи. Зокрема, це дозволить вже існуючим МІСами лише перелаштуватися під цю “мову” і надавати інформацію у необхідному форматі. 

Де можна переглянути специфікацію API? 

Так сталося в Україні, що в нас надзвичайно низький рівень довіри один до одного та до різних інститутів. Спроба максимально відкрити інформацію, зокрема “код” центрального компоненту, дозволяє постійно цей рівень довіри нарощувати. Розробка центрального компоненту буде відбуватися на “відкритому коді”. Це дозволить уникнути залежності від одного розробника для центрального (державного) компоненту. Поки ж у відкритому доступі специфікація АРІ, яка важлива для розробників МІСів (або потенційних розробників МІСІв).

Перейдіть за посиланням – https://github.com/ehealth-ua/api-spec