Як приєднатись до eHealth? eHealth

0

65f3ee564c9712227050b5486101cd21-3408631

Система eHealth передбачає поєднання зусиль держави та бізнесу. Держава, перш за все, має гарантувати рівні правила гри на ринку та безпеку даних. Бізнес же має надавати сервіс, працюючи на рівних умовах з пацієнтами, лікарями, аптеками і т.д. Вже у розробці першого продукту НЕ передбачено розробку “державного” інтерфейсу, яким змушені будуть користуватися всі. 

Чому ми віримо саме в такий шлях? 

В Україні так чи інакше вже існує ринок розробників МІСів, вони встановлені в лікарнях, лікарі вже до них звикли та знають як користуватися. І тут зараз поки не принципово наскільки поширеною є ця практика серед комунальних та приватних лікарень. Принциповим є те, що цей ринок вже існує. Метою нашого проекту є не знищити його, а сприяти розвитку та підтримати один одного. 

Наш шлях, коли “держава” розробляє “бек-енд” частину eHealth та визначає API, а отже, мову спілкування центрального (державного) та периферійного (розробники МІСІв) компонентів системи. 

Як розробникам приєднатись до системи eHealth?

Вся розробка eHealth є відкритою і з нею можна ознайомитися на майданчику GitHub. 

АРІ доступне за посиланням: https://github.com/ehealth-ua/api-spec

Є два варіанти приєднання розробників МІС до єдиного державного компоненту eHealth:

  1. Отримати ключі доступу до єдиного державного компоненту eHealth з приєднанням до обговорення ідей та документів.

  2. Отримати ключі доступу до єдиного державного компоненту eHealth без приєднання до такого обговорення.

Етап 1

Щоб брати участь у попередньому обговоренні ідей та документів, зустрічах та активно співпрацювати з технічними та комунікаційними командами Проектного офісу, необхідно ознайомитись та підтримати Меморандум від 16.03.2017 (Меморандум 3). 

Щоб приєднатися до обговорення та підтримати Меморандум 3 (і автоматично Меморандуми 1 та 2), необхідно надіслати офіційний запит на згоду з Меморандумом 3 на електронну адресу [email protected]

Згідно з Меморандумом 3, координатором виконавчого процесу, в тому числі співпраці з бізнесом/розробниками, є Проектний Офіс eHealth (ПО) при ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна” (ТІ Україна).
Підтримуючи Меморандум 3, представники бізнесу/розробників визнають всі його принципи, підтверджують своє бажання співпрацювати з проектним офісом як координатором виконавчого процесу та погоджуються на партнерські, взаємоповажні стосунки з представниками ПО.
Звертаємо вашу увагу, що в Преамбулі Меморандуму 3 вказано, що він базується на цілях та принципах, визначених у Меморандумах від 25.11.2016 (Меморандум 1) та 22.12.2016 (Меморандум 2) щодо створення в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я. 

Етап 2

Представників організації буде додано до всіх комунікаційних каналів, розміщено логотип у розділі Партнери на сайті eHealth, залучено до попередніх обговорень документів та стратегій. 

Етап 3

Для технічного приєднання вашого програмного продукту до центрального державного компоненту і появи у розділі “Реєстрація” на сайті eHealth, необхідно: